JAK KUPOWAĆ?

1Zaloguj się lub załóż konto.
2Sprawdź stan zamówienia.
3Wybierz  płatność; DARMOWA wysyłka

Jeśli masz więcej pytań dotyczących zakupu zadzwoń lub napisz pauldurski@gmail.com . Dziękuję!

GODZINY OTWARCIA

Mon-Fri 9:00 - 20:00
Sat - 9:00-15:00PM
Sundays by appointment only!

UTWÓRZ KONTO

*

*

*

*

*

*

ZAPOMNIAŁEŚ HASŁA?

*

40% TANIEJ

40% TANIEJ

NA PEŁNY ZESTAW PORADNIKÓW DVD. 5 GODZIN PRAKTYCZNEJ WIEDZY.

Jeśli chcesz być na bierząco z nowymi artykułami i filmami

Sort by: Direction::
 • Zagęszczenie gruntu i wykonanie posadzki betonowej. (Pl)

  Zagęszczenie gruntu i wykonanie posadzki betonowej. (Pl)

  Kolejny, ostatni już etap wykonania stanu zerowego rozpoczynamy od wypełnienia fundamentu kruszywem, prezentacji właściwego sposobu jego zagęszczenia oraz przygotowania do wykonania posadzki betonowej.

  Podczas wykonywania tych robót należy równolegle wykonać instalację kanalizacji. Mowa tu oczywiście o tej jej części, która znajduje się pod posadzką budynku. Plan wykonania rurociągów rodzaj rur oraz ich rozmiary odczytujemy z projektu kanalizacji który jest dostarczony wraz z projektem budowlanym.  W projekcie takim znajdziemy również stopnie nachylenia rurociągu oraz wszystkie niezbędne informacje dotyczące jego prawidłowego wykonania.

 • Podciągi żelbetowe (Pl)

  Podciągi żelbetowe (Pl)

  Projekt, na podstawie którego postaram się zaprezentować kilka ciekawych konstrukcji żelbetowych  jest dosyć złożony. Daje to możliwość przekazania czytelnikowi sporej dawki wiedzy bazującej głównie na praktyce. W tym wpisie przybliżę proces wykonania podciągów, na których wspierał się będzie strop, częściowo żelbetowy, częściowo wykonany w systemie gęstożebrowym. Proces powstawania tej konstrukcji rozpoczyna się już na etapie robót gruntowych.

 • Roboty gruntowe i geodezyjne (Pl).

  Roboty gruntowe i geodezyjne (Pl).

  Roboty budowlane związane z gruntem często postrzegane są jako najbardziej niewdzięczny etap budowy. Nierzadko ich przebieg stanowi zagadkę, którą inwestor rozwiązuje krok po kroku, pozostając w niepewności do samego końca. Często  boryka się z nie przychylnością pogody i jest zaskakiwany niespodziankami, typu - płytkie lustro wód gruntowych, niejednorodny rodzaj gruntu lub np. tym, że ktoś kiedyś urządził sobie na tej właśnie działce wysypisko śmieci. Dziś pochylimy się nad tym zagadnieniem i spróbujemy przeanalizować co jest konieczne, co można wykonać ale nie jest niezbędne no i przede wszystkim jakie poniesiemy koszty.

 • Konstrukcja stropu Teriva (Pl)

  Konstrukcja stropu Teriva (Pl)

  Kolejny wpis dotyczył będzie przygotowania gęstożebrowego stropu typu Teriva. Ale nie tylko, ponieważ aby przygotować konstrukcję takiego stropu należy również ustawić szalunki wieńców na ścianach nośnych zewnętrznych i wewnętrznych. Zbrojenia wieńca będą  połączone ze zbrojeniami podciągów, które  jak już wiesz z artykułu “Podciągi żelbetowe” , wiążą się  ze słupami nośnymi, te z kolei wsparte są na potężnych żelbetowych stopach fundamentowych. Wieniec jest żelbetową konstrukcją w postaci monolitycznej  belki okalającej cały budynek, która ma za zadanie wzmocnienie ścian nośnych oraz stanowi podporę dla belek stropowych i całego stropu. Belki stropowe powinny być wsunięte do wnętrza zbrojenia wieńca  oraz.....

 • Ściana fundamentowa. Porównanie technologii materiałów i kosztów. (Pl)

  Ściana fundamentowa. Porównanie technologii materiałów i kosztów. (Pl)

  Kolejnym etapem budowy fundamentu metodą tradycyjną (art.1 “Roboty geodezyjne”, art. 2 “Ławy fundamentowe”) będzie wykonanie ściany fundamentowej. Mamy tutaj kilka opcji do wyboru. Najbardziej rozpowszechnionym systemem jest murowanie ściany przy użyciu bloczków betonowych, kolejnym popularnym systemem jest wykonanie ściany fundamentowej z betonu, który wlewamy do wykonanych wcześniej szalunków. Możemy również połączyć obie metody murując ściany z betonowych pustaków zalewowych.  Wiele firm produkujących materiały budowlane posiada własne systemy fundamentowe, np. bloki fundamentowe Silka E-S. W artykule postaram się omówić te metody zagłębiając się zarówno w proces ich wykonania, parametry techniczne jak i w cenę. 

 • Kurs DVD - "Budowa domu". 5 godzin praktycznej wiedzy (Pl)

  Kurs DVD - "Budowa domu". 5 godzin praktycznej wiedzy (Pl)

  Polecam zestaw złożony z czterech płyt na których znajdziecie państwo autorski kurs poświęcony budowie konstrukcji budynku domu jednorodzinnego. Projekt, którego wykonanie zostało zaprezentowane podczas filmów jest wyjątkowo złożony dzięki czemu mogłem zaprezentować w nim szereg unikalnych rozwiązań. W ciągu ostatnich lat sprzedałem ponad 3000 egzemplarzy szkoleń, które spotkały się z uznaniem i pozytywną opinią kupujących  Komentarze przeczytasz tutaj a z poprzedniego konta tutaj. Zapraszam do zapoznania się z opisem materiałów......

 • Ściana ceramiczna w systemie Dryfix. (Pl)

  Ściana ceramiczna w systemie Dryfix. (Pl)

  Witam serdecznie w kolejnym z artykułów traktujących o technologiach i materiałach używanych do budowania ścian budynku. Dziś sprawa dotyczy systemu dryfix, który bazuje na szlifowanych pustakach ceramicznych i zaprawie w formie poliuretanowej pianki.

  System taki choć stosunkowo nowatorski i wywołujący kontrowersje, od wielu już lat używany jest przez wykonawców oraz cieszy się naprawdę sporym powodzeniem z wielu istotnych powodów.

  Jednym z nich jest fakt, że ta wyjątkowo wygodna i łatwa do wykonania technologia, pozwala osobie bez doświadczenia w murowaniu  bez większych problemów wykonać ściany nośne. Biorąc pod uwagę fakt, że głównym celem jaki przyświeca mi podczas pisania jest to, aby Inwestorzy czytający artykuły uwierzyli, że budowa domu jest przedsięwzięciem stosunkowo łatwym w wykonaniu, wydaje się, że ten system może być jednym z pierwszych, które warto wziąć pod lupę.

TOP

THEME OPTIONS

Header type:
Theme Colors:
Color suggestions *
THEME
* May not have full accuracy!